O KNOTU A ČAZENÍ SVÍČKY

O-KNOTU-A-ČAZENÍ-SVÍČKY_ABOUT-KNOT-AND-PLUGING-CANDLES_Andělská-svíčkárna,-Angels-candles

Čazení svíčky může být způsobeno kvalitou knotu nebo vosku, které ve většině případu nezjistíme od pohledu, ale je nutné se podívat na složení popřípadě se výrobce doptat. 

Pokud je knot vyroben z umělých vláken místo bavlny, tak je vysoká pravděpodobnost, že knot bude čadit. Bohužel toto na první pohled nepoznáme. 

Dalším faktorem je nekvalitní parafín.

Nekvalitní svíčka se dá poznat podle např. tvrdosti parafínu, kterou zjistíme tak, že zespoda svíčky zkusíme jemně zarýt nehet. Čím tvrdší materiál, tím je kvalitnější. A naopak čím měkčí (nehet se snadno a rychle zaboří), tím je větší pravděpodobnost nekvalitního produktu.

Dále pokud není svíčka parfemovaná a při přivonění je cítit nepříjemný zápach např. po petroleji. Je to také známka, že pro výrobu byla použita nekvalitní surovina.

Dalším znakem, který ale vždy nemusí znamenat, že se jedná o nekvalitní výrobek, jsou svíčky, které jsou barveny způsobem namáčením do barevných laků. Svíčka není celo probarvená a pod lakem odhořívá bílý parafín. Často se stává, že namáčením do barevných laků se výrobce snaží zakrýt nedostatky podkladního materiálu (nekvalitního parafínu).

A posledním důvodem může být příliš dlouhý knot, který zapomínáme zastřihovat. Před každým použitím knot zastřihujeme na délku cca 0,5-1 cm. 

Pokud necháme knot delší, tak začne odsávat více parafínu, tím vznikne větší plamen, který může začít čoudit.

Pokud se knot opět prodlouží během hoření, tak je nutné svíčku uhasit a zastřihnout.  

Modrá krychle, Andělské svícky, Andělská svíčkárna, e-shop, svíčky, Blue cube, Angels candles, 03

Vaše Andělská svíčkárna

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.